naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

současnost školy


Dnešní podoba školy

Dnes škola sdružuje
základní školu
mateřskou školu 
školní družinu
školní jídelnu

Základní školu navštěvují žáci z Horšic a dojíždí k nám i z okolních obcí. Snažíme se využívat netradičních způsobů výuky, jako je projektové vyučování, skupinové vyučování, kooperativní výuku.
Hlavním mottem naší školy je: Jakou školu si uděláme, takovou ji budeme mít. Filosofii naší školy tvoří fakta: Každé dítě má právo být jiné. Je přirozené, že děti přibližně stejného věku dosahují různé úrovně rozvoje, že mají rozdílnou osobnostní výbavu i různou zkušenost. Každé dítě má své možnosti a své potřeby / včetně potřeb speciálních /.
Každé dítě má právo projevovat se jako jedinečná osobnost, rozvíjet se a učit se v rozsahu svých potřeb a postupovat svým tempem, každé má právo dostat příležitost získat maximum toho, co v rozsahu svých individuálních potřeb a možností získat může. 

Rozdělení tříd:
I.třída – 1., 2., 3. ročník
II.třída – 4. a 5. ročník
Od 3. ročníku se žáci učí anglickému jazyku.

Zhruba před 40 lety byl přeměněn dřívější ředitelský byt v přízemí budovy na mateřskou školu. Od roku 2003 byly prostory mateřské školy postupně rekonstruovány a opravovány. 
Třída ŠD byla během podzimních prázdnin 2009 přestěhována do větších prostor v patře místo tělocvičny a tělocvičnou se staly nově upravené prostory v přízemí budovy. Z tělocvičny je možný přímý vstup na školní hřiště.
Školní kuchyně prošla od roku 2003 rozsáhlými úpravami, v současné době se v jejích prostorách vaří průměrně 55 obědů denně.


 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina